NACE B
Bergverksdrift og utvinning: rangering etter kommune
Bergverksdrift og utvinning: 1 592 bedrifter, som tilsvarer 0,3 % av totalen i landet. Stavanger ligger på topp.
Rangering etter antall bedrifter
| # | Kommune | Bedrifter | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Stavanger | 102 | 0,7 % |
| 2 | Oslo - Oslove | 82 | 0,1 % |
| 3 | Bergen | 81 | 0,3 % |
| 4 | Sola | 78 | 2,6 % |
| 5 | Sandnes | 66 | 0,8 % |
| 6 | Herøy (Møre og Romsdal) | 39 | 3,8 % |
| 7 | Bærum | 39 | 0,3 % |
| 8 | Trondheim - Tråante | 31 | 0,1 % |
| 9 | Larvik | 26 | 0,5 % |
| 10 | Kristiansand | 24 | 0,2 % |
| 11 | Øygarden | 20 | 0,6 % |
| 12 | Karmøy | 19 | 0,5 % |
| 13 | Alta | 19 | 0,7 % |
| 14 | Haugesund | 18 | 0,5 % |
| 15 | Alver | 15 | 0,5 % |
| 16 | Tromsø | 15 | 0,2 % |
| 17 | Hammerfest - Hámmerfeasta | 15 | 1,3 % |
| 18 | Kristiansund | 14 | 0,6 % |
| 19 | Strand | 13 | 1,0 % |
| 20 | Indre Østfold | 13 | 0,2 % |
| 21 | Voss | 13 | 0,5 % |
| 22 | Asker | 12 | 0,1 % |
| 23 | Porsgrunn | 12 | 0,3 % |
| 24 | Skien | 11 | 0,2 % |
| 25 | Kinn | 11 | 0,6 % |
| 26 | Steinkjer - Stïentje | 11 | 0,4 % |
| 27 | Melhus | 11 | 0,6 % |
| 28 | Molde | 10 | 0,3 % |
| 29 | Hustadvika | 10 | 0,7 % |
| 30 | Narvik | 10 | 0,5 % |
| 31 | Ullensaker | 10 | 0,2 % |
| 32 | Stjørdal | 10 | 0,4 % |
| 33 | Randaberg | 9 | 0,8 % |
| 34 | Sandefjord | 9 | 0,1 % |
| 35 | Lyngdal | 9 | 0,6 % |
| 36 | Bjørnafjorden | 9 | 0,3 % |
| 37 | Austevoll | 9 | 1,1 % |
| 38 | Ulstein | 8 | 0,9 % |
| 39 | Alstahaug | 8 | 0,9 % |
| 40 | Sortland - Suortá | 8 | 0,7 % |
| 41 | Drammen | 8 | 0,1 % |
| 42 | Øvre Eiker | 8 | 0,3 % |
| 43 | Notodden | 8 | 0,5 % |
| 44 | Lindesnes | 8 | 0,3 % |
| 45 | Lillesand | 8 | 0,6 % |
| 46 | Eigersund | 7 | 0,5 % |
| 47 | Kongsberg | 7 | 0,2 % |
| 48 | Ringerike | 7 | 0,2 % |
| 49 | Lier | 7 | 0,2 % |
| 50 | Ringsaker | 7 | 0,2 % |
Rangering etter næringens andel (mellomstore og store kommuner)
| # | Kommune | Bedrifter | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Herøy (Møre og Romsdal) | 39 | 3,8 % |
| 2 | Sola | 78 | 2,6 % |
| 3 | Aukra | 6 | 2,0 % |
| 4 | Gulen | 6 | 1,4 % |
| 5 | Sokndal | 5 | 1,4 % |
| 6 | Hammerfest - Hámmerfeasta | 15 | 1,3 % |
| 7 | Austevoll | 9 | 1,1 % |
| 8 | Strand | 13 | 1,0 % |
| 9 | Sørreisa | 3 | 0,9 % |
| 10 | Alstahaug | 8 | 0,9 % |
| 11 | Tokke | 4 | 0,9 % |
| 12 | Dovre | 4 | 0,9 % |
| 13 | Ulstein | 8 | 0,9 % |
| 14 | Vanylven | 4 | 0,9 % |
| 15 | Fjord | 4 | 0,8 % |
| 16 | Randaberg | 9 | 0,8 % |
| 17 | Sandnes | 66 | 0,8 % |
| 18 | Årdal | 3 | 0,8 % |
| 19 | Sande | 2 | 0,8 % |
| 20 | Birkenes | 5 | 0,8 % |
| 21 | Hjelmeland | 4 | 0,7 % |
| 22 | Alta | 19 | 0,7 % |
| 23 | Hareid | 3 | 0,7 % |
| 24 | Seljord | 4 | 0,7 % |
| 25 | Stavanger | 102 | 0,7 % |
| 26 | Hustadvika | 10 | 0,7 % |
| 27 | Flesberg | 3 | 0,7 % |
| 28 | Øyer | 5 | 0,7 % |
| 29 | Sortland - Suortá | 8 | 0,7 % |
| 30 | Meråker | 2 | 0,6 % |
Andre næringer
Jordbruk, skogbruk og fiskeIndustriElektrisitet, gass og dampVann, avløp og renovasjonBygge- og anleggsvirksomhetVarehandel og bilverkstederTransport og lagringOvernatting og serveringInformasjon og kommunikasjonFinansiering og forsikringEiendomsdriftFaglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteytingForretningsmessig tjenesteytingOffentlig administrasjonUndervisningHelse- og sosialtjenesterKultur, underholdning og fritidAnnen tjenesteytingHusholdninger med ansatteInternasjonale organisasjoner