NACE H
Transport og lagring: rangering etter kommune
Transport og lagring: 28 725 bedrifter, som tilsvarer 4,5 % av totalen i landet. Oslo - Oslove ligger på topp.
Rangering etter antall bedrifter
| # | Kommune | Bedrifter | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Oslo - Oslove | 5 380 | 5,4 % |
| 2 | Bergen | 1 586 | 5,5 % |
| 3 | Lillestrøm | 1 053 | 10,7 % |
| 4 | Trondheim - Tråante | 950 | 4,6 % |
| 5 | Stavanger | 617 | 4,2 % |
| 6 | Ullensaker | 571 | 12,5 % |
| 7 | Bærum | 542 | 3,6 % |
| 8 | Lørenskog | 530 | 13,1 % |
| 9 | Kristiansand | 505 | 3,9 % |
| 10 | Drammen | 493 | 4,6 % |
| 11 | Tromsø | 470 | 5,9 % |
| 12 | Sandnes | 422 | 5,3 % |
| 13 | Asker | 408 | 3,7 % |
| 14 | Fredrikstad | 320 | 3,8 % |
| 15 | Ålesund | 313 | 4,9 % |
| 16 | Sandefjord | 296 | 4,0 % |
| 17 | Nordre Follo | 279 | 4,5 % |
| 18 | Indre Østfold | 263 | 4,8 % |
| 19 | Bodø | 233 | 4,6 % |
| 20 | Haugesund | 225 | 5,8 % |
| 21 | Moss | 222 | 4,3 % |
| 22 | Tønsberg | 219 | 3,0 % |
| 23 | Larvik | 218 | 3,8 % |
| 24 | Sarpsborg | 216 | 4,0 % |
| 25 | Rælingen | 210 | 13,6 % |
| 26 | Øygarden | 191 | 5,5 % |
| 27 | Nannestad | 182 | 12,5 % |
| 28 | Skien | 181 | 3,3 % |
| 29 | Sola | 175 | 5,9 % |
| 30 | Karmøy | 174 | 4,5 % |
| 31 | Arendal | 168 | 3,6 % |
| 32 | Ringsaker | 167 | 4,3 % |
| 33 | Nittedal | 166 | 7,5 % |
| 34 | Nes | 149 | 6,4 % |
| 35 | Ringerike | 148 | 3,9 % |
| 36 | Eidsvoll | 147 | 5,9 % |
| 37 | Aurskog-Høland | 141 | 6,1 % |
| 38 | Halden | 139 | 4,5 % |
| 39 | Alta | 138 | 5,1 % |
| 40 | Stjørdal | 135 | 5,3 % |
| 41 | Alver | 134 | 4,6 % |
| 42 | Lier | 131 | 4,1 % |
| 43 | Harstad - Hárstták | 128 | 5,1 % |
| 44 | Porsgrunn | 127 | 3,6 % |
| 45 | Ås | 119 | 5,0 % |
| 46 | Lindesnes | 114 | 3,7 % |
| 47 | Klepp | 112 | 4,8 % |
| 48 | Kristiansund | 112 | 4,9 % |
| 49 | Vestby | 110 | 4,7 % |
| 50 | Molde | 108 | 3,1 % |
Rangering etter næringens andel (mellomstore og store kommuner)
| # | Kommune | Bedrifter | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Rælingen | 210 | 13,6 % |
| 2 | Austrheim | 42 | 13,3 % |
| 3 | Lørenskog | 530 | 13,1 % |
| 4 | Nannestad | 182 | 12,5 % |
| 5 | Ullensaker | 571 | 12,5 % |
| 6 | Gjerdrum | 93 | 11,0 % |
| 7 | Lillestrøm | 1 053 | 10,7 % |
| 8 | Enebakk | 89 | 7,5 % |
| 9 | Nittedal | 166 | 7,5 % |
| 10 | Herøy (Møre og Romsdal) | 76 | 7,3 % |
| 11 | Hareid | 31 | 7,2 % |
| 12 | Malvik | 77 | 7,2 % |
| 13 | Gulen | 30 | 6,8 % |
| 14 | Våler (Innlandet) | 31 | 6,6 % |
| 15 | Hammerfest - Hámmerfeasta | 76 | 6,4 % |
| 16 | Nes | 149 | 6,4 % |
| 17 | Deatnu - Tana | 32 | 6,3 % |
| 18 | Sør-Varanger | 69 | 6,2 % |
| 19 | Aurskog-Høland | 141 | 6,1 % |
| 20 | Frøya | 42 | 6,1 % |
| 21 | Sør-Odal | 55 | 6,1 % |
| 22 | Sola | 175 | 5,9 % |
| 23 | Eidsvoll | 147 | 5,9 % |
| 24 | Tromsø | 470 | 5,9 % |
| 25 | Skjervøy | 18 | 5,8 % |
| 26 | Bømlo | 67 | 5,8 % |
| 27 | Haugesund | 225 | 5,8 % |
| 28 | Austevoll | 46 | 5,7 % |
| 29 | Randaberg | 61 | 5,6 % |
| 30 | Øygarden | 191 | 5,5 % |
Andre næringer
Jordbruk, skogbruk og fiskeBergverksdrift og utvinningIndustriElektrisitet, gass og dampVann, avløp og renovasjonBygge- og anleggsvirksomhetVarehandel og bilverkstederOvernatting og serveringInformasjon og kommunikasjonFinansiering og forsikringEiendomsdriftFaglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteytingForretningsmessig tjenesteytingOffentlig administrasjonUndervisningHelse- og sosialtjenesterKultur, underholdning og fritidAnnen tjenesteytingHusholdninger med ansatteInternasjonale organisasjoner