NACE E
Vann, avløp og renovasjon: rangering etter kommune
Vann, avløp og renovasjon: 2 314 bedrifter, som tilsvarer 0,4 % av totalen i landet. Oslo - Oslove ligger på topp.
Rangering etter antall bedrifter
| # | Kommune | Bedrifter | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Oslo - Oslove | 126 | 0,1 % |
| 2 | Fredrikstad | 58 | 0,7 % |
| 3 | Drammen | 39 | 0,4 % |
| 4 | Stavanger | 36 | 0,2 % |
| 5 | Asker | 36 | 0,3 % |
| 6 | Bergen | 36 | 0,1 % |
| 7 | Sarpsborg | 35 | 0,6 % |
| 8 | Bærum | 35 | 0,2 % |
| 9 | Holmestrand | 29 | 1,0 % |
| 10 | Sandnes | 28 | 0,3 % |
| 11 | Sandefjord | 28 | 0,4 % |
| 12 | Larvik | 28 | 0,5 % |
| 13 | Trondheim - Tråante | 28 | 0,1 % |
| 14 | Kristiansand | 27 | 0,2 % |
| 15 | Lillestrøm | 26 | 0,3 % |
| 16 | Ålesund | 24 | 0,4 % |
| 17 | Tønsberg | 20 | 0,3 % |
| 18 | Molde | 19 | 0,6 % |
| 19 | Skien | 19 | 0,3 % |
| 20 | Halden | 18 | 0,6 % |
| 21 | Porsgrunn | 18 | 0,5 % |
| 22 | Bodø | 17 | 0,3 % |
| 23 | Nesodden | 17 | 0,7 % |
| 24 | Orkland | 17 | 0,8 % |
| 25 | Tromsø | 17 | 0,2 % |
| 26 | Senja | 17 | 1,0 % |
| 27 | Sola | 16 | 0,5 % |
| 28 | Moss | 16 | 0,3 % |
| 29 | Indre Østfold | 16 | 0,3 % |
| 30 | Melhus | 16 | 0,8 % |
| 31 | Karmøy | 15 | 0,4 % |
| 32 | Kristiansund | 15 | 0,7 % |
| 33 | Aurskog-Høland | 15 | 0,7 % |
| 34 | Gulen | 15 | 3,4 % |
| 35 | Namsos - Nåavmesjenjaelmie | 15 | 0,8 % |
| 36 | Narvik | 14 | 0,7 % |
| 37 | Frogn | 14 | 0,7 % |
| 38 | Haram | 13 | 1,7 % |
| 39 | Nesbyen | 13 | 2,0 % |
| 40 | Flesberg | 13 | 2,9 % |
| 41 | Bamble | 13 | 0,9 % |
| 42 | Lillesand | 13 | 0,9 % |
| 43 | Øygarden | 13 | 0,4 % |
| 44 | Oppdal | 13 | 1,1 % |
| 45 | Harstad - Hárstták | 13 | 0,5 % |
| 46 | Nordre Follo | 12 | 0,2 % |
| 47 | Nes | 12 | 0,5 % |
| 48 | Kongsberg | 12 | 0,4 % |
| 49 | Ringerike | 12 | 0,3 % |
| 50 | Lier | 12 | 0,4 % |
Rangering etter næringens andel (mellomstore og store kommuner)
| # | Kommune | Bedrifter | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Gulen | 15 | 3,4 % |
| 2 | Flesberg | 13 | 2,9 % |
| 3 | Nesbyen | 13 | 2,0 % |
| 4 | Steigen | 7 | 1,8 % |
| 5 | Haram | 13 | 1,7 % |
| 6 | Hvaler | 10 | 1,5 % |
| 7 | Høyanger | 6 | 1,4 % |
| 8 | Deatnu - Tana | 7 | 1,4 % |
| 9 | Giske | 10 | 1,3 % |
| 10 | Hitra | 10 | 1,3 % |
| 11 | Ål | 12 | 1,3 % |
| 12 | Gol | 12 | 1,3 % |
| 13 | Overhalla | 6 | 1,2 % |
| 14 | Fjord | 6 | 1,2 % |
| 15 | Stranda | 7 | 1,2 % |
| 16 | Hábmer - Hamarøy | 4 | 1,2 % |
| 17 | Siljan | 3 | 1,2 % |
| 18 | Oppdal | 13 | 1,1 % |
| 19 | Leirfjord | 3 | 1,1 % |
| 20 | Grong | 4 | 1,1 % |
| 21 | Bardu | 4 | 1,1 % |
| 22 | Årdal | 4 | 1,1 % |
| 23 | Gjemnes | 4 | 1,0 % |
| 24 | Øksnes | 6 | 1,0 % |
| 25 | Averøy | 7 | 1,0 % |
| 26 | Vinje | 8 | 1,0 % |
| 27 | Hurdal | 4 | 1,0 % |
| 28 | Hemsedal | 7 | 1,0 % |
| 29 | Holmestrand | 29 | 1,0 % |
| 30 | Senja | 17 | 1,0 % |
Andre næringer
Jordbruk, skogbruk og fiskeBergverksdrift og utvinningIndustriElektrisitet, gass og dampBygge- og anleggsvirksomhetVarehandel og bilverkstederTransport og lagringOvernatting og serveringInformasjon og kommunikasjonFinansiering og forsikringEiendomsdriftFaglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteytingForretningsmessig tjenesteytingOffentlig administrasjonUndervisningHelse- og sosialtjenesterKultur, underholdning og fritidAnnen tjenesteytingHusholdninger med ansatteInternasjonale organisasjoner