NACE A
Jordbruk, skogbruk og fiske: rangering etter kommune
Jordbruk, skogbruk og fiske: 65 330 bedrifter, som tilsvarer 10,3 % av totalen i landet. Indre Østfold ligger på topp.
Rangering etter antall bedrifter
| # | Kommune | Bedrifter | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Indre Østfold | 824 | 15,1 % |
| 2 | Ringsaker | 792 | 20,5 % |
| 3 | Steinkjer - Stïentje | 752 | 27,2 % |
| 4 | Sunnfjord | 620 | 21,0 % |
| 5 | Stavanger | 580 | 3,9 % |
| 6 | Larvik | 573 | 10,1 % |
| 7 | Alver | 565 | 19,5 % |
| 8 | Voss | 549 | 22,3 % |
| 9 | Levanger - Levangke | 549 | 25,3 % |
| 10 | Sandefjord | 539 | 7,2 % |
| 11 | Hå | 526 | 26,1 % |
| 12 | Trondheim - Tråante | 524 | 2,5 % |
| 13 | Orkland | 520 | 24,6 % |
| 14 | Tønsberg | 511 | 7,0 % |
| 15 | Lindesnes | 503 | 16,4 % |
| 16 | Vindafjord | 484 | 34,9 % |
| 17 | Sandnes | 480 | 6,0 % |
| 18 | Gjøvik | 477 | 13,1 % |
| 19 | Ringerike | 446 | 11,6 % |
| 20 | Kristiansand | 441 | 3,4 % |
| 21 | Østre Toten | 439 | 25,9 % |
| 22 | Aurskog-Høland | 438 | 19,0 % |
| 23 | Stjørdal | 438 | 17,2 % |
| 24 | Oslo - Oslove | 429 | 0,4 % |
| 25 | Klepp | 427 | 18,3 % |
| 26 | Nes | 408 | 17,4 % |
| 27 | Ullensvang | 406 | 25,0 % |
| 28 | Melhus | 406 | 21,2 % |
| 29 | Indre Fosen | 406 | 30,7 % |
| 30 | Lillestrøm | 395 | 4,0 % |
| 31 | Gran | 393 | 21,5 % |
| 32 | Nærøysund | 391 | 28,0 % |
| 33 | Bergen | 388 | 1,3 % |
| 34 | Verdal | 386 | 24,0 % |
| 35 | Holmestrand | 365 | 12,3 % |
| 36 | Stange | 363 | 19,2 % |
| 37 | Rakkestad | 361 | 27,7 % |
| 38 | Åsnes | 361 | 35,6 % |
| 39 | Hustadvika | 360 | 24,3 % |
| 40 | Midt-Telemark | 358 | 22,8 % |
| 41 | Sarpsborg | 356 | 6,6 % |
| 42 | Skien | 356 | 6,5 % |
| 43 | Karmøy | 342 | 8,9 % |
| 44 | Midtre Gauldal | 338 | 32,5 % |
| 45 | Tromsø | 338 | 4,2 % |
| 46 | Modum | 336 | 18,8 % |
| 47 | Kvinnherad | 335 | 22,1 % |
| 48 | Sogndal | 333 | 18,3 % |
| 49 | Time | 329 | 15,4 % |
| 50 | Halden | 329 | 10,6 % |
Rangering etter næringens andel (mellomstore og store kommuner)
| # | Kommune | Bedrifter | Andel |
|---|---|---|---|
| 1 | Guovdageaidnu - Kautokeino | 317 | 45,0 % |
| 2 | Nordkapp | 256 | 42,8 % |
| 3 | Hjelmeland | 229 | 42,5 % |
| 4 | Bjerkreim | 215 | 41,7 % |
| 5 | Alvdal | 167 | 39,6 % |
| 6 | Våler (Innlandet) | 181 | 38,8 % |
| 7 | Gausdal | 329 | 37,9 % |
| 8 | Leirfjord | 99 | 37,5 % |
| 9 | Kárásjohka - Karasjok | 171 | 36,9 % |
| 10 | Rennebu | 169 | 36,2 % |
| 11 | Suldal | 263 | 36,0 % |
| 12 | Overhalla | 172 | 35,8 % |
| 13 | Sør-Aurdal | 207 | 35,6 % |
| 14 | Åsnes | 361 | 35,6 % |
| 15 | Vindafjord | 484 | 34,9 % |
| 16 | Gjemnes | 133 | 34,9 % |
| 17 | Flesberg | 157 | 34,7 % |
| 18 | Selbu | 200 | 34,0 % |
| 19 | Grue | 222 | 33,9 % |
| 20 | Sør-Fron | 177 | 33,5 % |
| 21 | Vik | 177 | 33,4 % |
| 22 | Askvoll | 157 | 33,3 % |
| 23 | Marker | 196 | 33,1 % |
| 24 | Ringebu | 274 | 32,7 % |
| 25 | Frosta | 146 | 32,6 % |
| 26 | Midtre Gauldal | 338 | 32,5 % |
| 27 | Grong | 117 | 32,2 % |
| 28 | Inderøy | 288 | 32,1 % |
| 29 | Tingvoll | 138 | 32,1 % |
| 30 | Aure | 179 | 32,1 % |
Andre næringer
Bergverksdrift og utvinningIndustriElektrisitet, gass og dampVann, avløp og renovasjonBygge- og anleggsvirksomhetVarehandel og bilverkstederTransport og lagringOvernatting og serveringInformasjon og kommunikasjonFinansiering og forsikringEiendomsdriftFaglig, vitenskapelig og teknisk tjenesteytingForretningsmessig tjenesteytingOffentlig administrasjonUndervisningHelse- og sosialtjenesterKultur, underholdning og fritidAnnen tjenesteytingHusholdninger med ansatteInternasjonale organisasjoner